8. marca je v Atenah prišlo do velikih spopadov med grško policijo in študenti, povod zanje pa je bilo sprejetje novega zakona o šolstvu, ki še poglablja razredni prepad, predvsem na škodo delavskega razreda. Policija trdi, da je v spopadu sodelovalo 17.000 demonstrantov, medtem ko študentski in izobraževalni sindikati (pa tudi nekateri delavski sindikati), ki so vodili ta protest, trdijo, da je tistega dne na ulice prišlo več kot 30.000 ljudi.
Po valu, ki je prizadel delavski razred po celotni Evropi, je Grčija nedavno sprejela zakon o visokem šolstvu, s katerim je odpravila državni monopol nad visokim šolstvom. Povedano drugače, zasebne univerze bodo po novem lahko svobodno ustanavljale in delovale, izobraževanje pa bo formalno usmerjeno v izključno ustvarjanje dobička. Takšen prodor tržnih odnosov v sfero izobraževanja bo revne sloje v Grčiji, predvsem pa njen delavski razred in mladino, pahnil v še večjo bedo, bogati pa bodo poleg odprtja novega trga lahko tudi » rešiti« svoj izobrazbeni status s preprostim nakupom.

Na glavnem atenskem trgu Sintagma je prišlo do množičnega spopada s policijo. Konflikt se je razvil med pohodom protestnikov proti parlamentu, do zob oborožena policija pa je protestnike s teh položajev odgnala s solzivcem. Na drugi strani so demonstranti policiste obmetavali z molotovkami in kamenjem.