8. marta, u Atini je došlo do velikih sukoba između grčke policije i studenata, a čiji je povod bio donošenje novog zakona o obrazovanju, kojim se dodatno produbljuje klasni jaz, a pre svega na štetu radničke klase. Policija tvrdi da je u sukobu učestvovalo 17.000 demonstranata, dok studentski savezi i sindikati obrazovanja (kao i određeni radnički sindikati) koji su predvodili ovaj protest tvrde da je preko 30.000 ljudi izašlo taj dan na ulice.
U jeku talasa udara na radničku klasu širom Evrope, u Grčkoj je nedavno došlo do usvajanja zakona o visokom obrazovanju, kojim se ukida dosadašnji monopol države na visoko obrazovanje. Drugim riječima, privatni univerziteti će sada moći slobodno da se osnivaju i funkcionišu, a obrazovanje će i formalno biti okrenuto isključivom ostvarivanju profita. Ovakvo prodiranje tržišnih odnosa i u sferu obrazovanja, baciće siromašne slojeve u Grčkoj, a prije svega njenu radničku klasu i omladinu, u još veću bijedu, dok će bogatijima pored otvaranja novog tržišta, omogućiti i da jednostavnom kupovinom sebi “reše” obrazovni status.

Do masovnog sukoba sa policijom je došlo na glavnom atinskom trgu Sintagma. Sukob se razvio tokom marša demonstranata prema parlamentu, a teško naoružana policija je iskoristila suzavac da odbije demonstrante sa ovih pozicija. Sa druge strane, demonstranti su policiju zasuli molotovljevim koktelima i kamenicama.