Jemen
Poročali smo že, da so Hutiji vstopili v novo, “četrto” fazo operacij proti Izraelu, ki vključuje streljanje vojaških ladij zahodne koalicije, pa tudi streljanje vseh trgovskih ladij, ki so povezane z Izraelom, od Rdečega morja do Indijskega oceana.
Od takrat so Hutiji izvedli na desetine napadov na trgovske in vojaške ladje, vključno z letalonosilko Eisenhower dvakrat, 31. maja in 1. junija, ter tri ameriške rušilce. Prav tako je 29. maja Jemen sestrelil še eno ameriško brezpilotno letalo MQ-9 Reaper, kar je bilo šesto brezpilotno letalo, ki so ga Hutiji sestrelili od začetka vojne.

Zahodna koalicija je znova napadla Jemen z zračnimi napadi. Prizadeto je bilo glavno mesto Sana, pa tudi province Sana, Al-Hodeidah in Taiz. Tarči sta bili stavba radijske postaje, pa tudi stavba obalne straže, v napadu katere so bile poškodovane tudi civilne ladje. V teh napadih je bilo ubitih in ranjenih 58 ljudi.

Sever okupirane Palestine
Izrael na severu še nikoli ni bil v slabšem položaju, kot je zdaj. Od začetka vojne so se tako na severu okupirane Palestine kot tudi na vseh drugih frontah proti Izraelu razmere iz dneva v dan zaostrovale, obe strani pa sta uporabljali vse bolj napredno in uničujoče orožje. Medtem ko je Izrael to orožje uporabljal predvsem zato, da bi povzročil čim večjo škodo civilistom, ne da bi pri tem sploh zmanjšal Hezbolahove bojne zmogljivosti, je Hezbolah svoje operacije proti izraelski vojski izpopolnil.
V času pisanja je Hezbolah od 7. oktobra (začetek vojne) izvedel več kot 2000 operacij. Te operacije so v primerjavi z začetkom vojne veliko bolj sofisticirane in povzročajo veliko večjo škodo Izraelu, kar se vidi v tem, da je Izrael umaknil večino svojih vojakov s severa, ker jih ne more zaščititi pred napadi Hezbolaha.

Poleg tega je bilo uničenih 930 hiš v naseljih na severu, skupaj pa je bilo razseljenih 200.000 naseljencev. Čeprav se to najverjetneje ne bo zgodilo, pa takšne stvari kažejo, v kako veliko krizo je zapadla ta naseljensko-kolonialna država.
Okupacije univerz po vsem svetu
Čeprav je policija v vsaki državi, kjer se univerzitetne zasedbe izvajajo v podporo Palestini, vse bolj represivna, se študentje in tudi ljudje, ki jih prihajajo podpirat, ne pustijo, da bi jih ta represija prestrašila. Številne univerze, ki jih zasedajo študenti, so bolj ali manj prekinile sodelovanje z Izraelom in njegovimi znanstvenimi institucijami.
Tisti, ki proti temu nočejo storiti ničesar in na študente pošiljajo vedno več policistov, so pri študentih naleteli na ogromen odpor. Primer tega sta univerzi v Bonnu v Nemčiji in Columbia v New Yorku, kjer so se v Bonnu študenti zabarikadirali, v Kolumbiji pa so ponovno zasedli univerzo, potem ko jih je policija že dvakrat razgnala.

[…] obrnil sebi v prid, kljub dejstvu, da je bilo od 7. oktobra zaradi operacije z libanonskega ozemlja razseljenih preko 200.000 […]