U Gani izbile su velike demonstracije, tokom kojih je 44 ljudi uhapšeno. Povod demonstracija je takozvani “Galamzi” (eng. Galamsey), odnosno eksploatacija rudnih bogatstava, a pre svega zlata od kojeg profitiraju krupne multinacionalne korporacije, kao i lokalna kompradorska vlada Gane.

Hiljade dece koristi se kao jeftina radna snaga u ovoj industriji, a od koje je vlada Gane u samo jednoj godini ostvarila profit od oko 6 milijardi dolara. Korupcija u ovoj državi je takođe prisutna u velikoj meri. Ovim mehanizmom vladajuća klasa Gane dodatno uvećava svoje bogatstvo. Dok se lokalni i strani kapitalisti basnoslovno bogate, radnici dobijaju dnevnice od svega 1$ za čitav dan rada.
Iako su na demonstracijama bile izražene ekološke parole, koje imaju zapravo utemeljenje u realnosti – usled eksploatacije rudnika dolazi do masovnog uništenja lokalne biosfere, osnovni problem je klasni. Iza ovog fenomena nalazi se tipična kolonijalna eksploatacija od strane multinacionalnih korporacija i lokalnih kompradorskih vlada, a koja “puca po leđima” radničke klase i drugih potlačenih slojeva Gane.